30 Aralık 2012 Pazar

Yıl Sonu Yaklaşırken

Durdum durdum  bütün  yıl, mutfak konusunda hiç bir yeni  tarif öğrenmedim, yılın sonuna doğru eteklerim tutuştu yine. 1 Ocak eşimin isim günü ve biz koca bir yıl misafir  ağırlamıyoruz (!), yılın ilk günü herkesi ayna anda ağırlıyoruz (!)
 Son anda sınava  çalışan öğrenciler gibi,  yemek bloglarından  son anda yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.
Bu yıl tatlı olarak tiremisu yapmaya karar verdim, daha önce hiç hiç denememiştim. Hiç  bilmediğin bir tarifi misafirlerin geleceği gün yapmaktansa önceden denemek daha doğrudur. Dün yaptım  çok güzel oldu umarım en kısa sürede tarifini bloguma yazarım.

Yeni evli olmak demek bu olsa gerek; mutfkakta az tecrübe ile herşeyi yapabileceğine güvenmek. Bu yıl su böreği öğrenmeyi de düşünüyordum artık  onuda 2013`ün son günü öğrenirim.
Aklım, fikrim salatada mezede tatlıda. İşkence gibi. Ama yarına herşeyi bir kenara bırakıp(kızartılması gereken patlıcan ve patatesi ve pandispanya keklerini)  gündüz arkadaşımla bir kahve içmeye gideceğim, son üç yıldır 31 Aralık günüm mutfakta geçiyor.
 
2013 yılı için hedeflerim
Bebek 
Bizimkilerin buraya yanıma tatile gelmesi
Daha fazla Türkçe öğrencisi ve Vikinin Türkçe sınavını geçmesi
Güzel bir tatil

 
 

3 yorum:

 1. Kolay gelsin, hedeflerin gerçek olsun!
  İyi yıllar!

  YanıtlaSil
 2. 2013 yılı hedeflerinden ilkini çok tuttum. Kesinlikle isim günüün altından da kalkarsın. Önemli olan ne yapacağına karar vermek. Fotografları bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 3. 2013 hedeflerinin ilk olanı çok güzel özellikle annen için isim gününü de mutlaka atlatırsın biliyorum konuşmuştuk seninle o mezeleri yaparsan harika olur..İyi yıllar canım (serap)..

  YanıtlaSil