25 Ocak 2012 Çarşamba

Kısaca Ocak Ayı

Yeni Yılla beraber Ocak ayına hızlı bir giriş yaptığımı düşünüyorum. En net hatırladığım Ocak 14`de doğum günümü kutladığım gün. Bir değişiklik yapıp gece dışarıda kutladık, malesef Yunan eğlence hayatını kriz vurduğu için kalabalık değildik. Ayrıca insanlarda bir bıkkınlık var, sadece içkilerini içiyorlar, kahkaha atan pek yok artık. Dertli dertli ya kahveler yudumlanıyor yada viskiler.

Çok alakasız ama bir not; insanlar hala fosur fosur kapalı mekanlarda sigara içiyor, Bill `de sigarayı bıraktığından beri bu kokuyu unutmuşum artık sigara içenler gözüme gerçekden zavallı gözüküyor. Lossers!!!!!!
Kütüphane için hazırladığım video sonunda toplu gösterime çıktı. Biraz utandım sıkıldım ama atlattım. Bir salon dolusu insana işde Türkiyeden bir bayan hazırladığı videoyu sizlerle paylaşcak denilince kendimi soyu tükenmiş sirk hayvanı gibi hissettim. Bazen hissettiklerimiz doğru değildir bize öyle gelmişdir. Allahdan öyle bir anmış. Şimdi Kütüphanede topluca dersler verilecek bunların arasında benimde Türkçe derslerim olucak. Para karşılında yapılan bir çalışma değil fakat 5 yıl önce birisi bana  Amaliadada insanların  Türkçe öğrenmek istediğini söyleseydi  inanmazdım. Zamanla güzel şeyler oluyor. Umarım rüzgar hep doğru tarafdan eser.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder